سمیرا رستگارپور
توسط بر سپتامبر 6, 2020
395 بازدید

مدت‌ مدیدی در برابر خواندن این کتاب مردد بودم و به مقوله‌ی پرفروش بودنش به دید تردید نگاه می‌کردم. هرجا حرفی بود در مذمتش می‌گفتند. با دلیل؟ بعید می‌دانم. صرفا پرفروش بودنش برخی‌ از ما را اذیت کرده بوده احتمالا.

نمی‌دانم چه شد که یکهو احساس کردم نیاز دارم یک قصه بشنوم و سرگرم شوم و گزینه‌ی دیگری جز خرید نسخه‌ی صوتی ملت عشق از طاقچه به نظرم نیامد. اول چند بار قسمت‌های نخستین را شنیدم و‌ رها کردم. اما از یک جایی به بعد شخصیت قاتل شمس گیرم انداخت. از نفرت‌انگیز‌ بودنش آنقدر خوشم آمد که اسیر کتاب شدم.

حالا سه چهار روز مداوم است که دارم‌ می‌خوانمش. فارغ از خوب یا بد بودنش، دلم قصه‌ای می‌خواست که چند روزی حواسم را از همه چیز بگیرد و به خودش جمع کند. 

احتمالا خواندن بعضی چیزها زمان دارد. شاید وقتش الان بوده. هر چند که کتاب برای من بهانه‌ای بود که دوباره به قونیه بیاندیشم‌ و‌ نوسانات حال و احوالم در آن‌ سفر کذایی را دوباره به خاطر بیاورم...

شاید آن چیزهایی که کتاب‌ها در ما زنده می‌کنند از موضوع و نگارش و متنش مهم‌تر باشد. هان؟ کسی چه می‌داند...

پست شد در: روزنوشت, تجربه, سایر
گلاره جباری
خواندن کتاب دقیقا زمان خودش را دارد ... دیدی یه وقت ها کتابی را سال ها نمیخونی با اینکه خریدی و جلوی دستت هست اما یکهو در یک زمانی که حال روحی خاصی داری میری سراغش میخونی و خیلی هم کیف می کنی
مائده قلی‌بیکیان
چقدر جالب، چون من هم ابتدا نسبت به کتاب گارد داشتم. درباره شخصیت قاتل شمس که صحبت کردین یاد داستان آقای ایاز براهنی افتادم؛ من هم لذت بردم از خواندن داستان.
بهناز بدرزاده
من توصیه اکید دارم که کتاب "حرامزاده استانبولی" را بخوانید؛ از ملت عشق هم قشنگ‌تر است؛ در ایران پی دی اف باید تهیه کنید.
بهناز بدرزاده
من توصیه می‌کنم که کتاب حرامزاده استانبولی از خانم شاباک را بخوانید البته کتاب فیزیکی‌ را پیدا نمی‌کنید؛ ناچارید پی دی اف بخوانید.
شهروز براری
pdf حرامزاده استانبولی را خوانده ام ، اما از لحاظ تکنیکی بر خلاف محتوای گیراش ، قوی نبود. اما صد البته که ارزش خواندن دارد . اما ای کاش پیرنگ محور بود یادمه اثر داستان بلند «پستوی شهر خیس» در ابتدا با تیغ تیز ممیزی مجروح و جانباز شد ، نفس های اخرش رو میکشید و یک ...نمایش بیشتر